Graphisoft ArchiCAD

ArchiCAD

Graphisoft ArchiCAD

 

ArchiCAD obohacuje architektonické formy, ktoré sú  k dispozícii pre dizajnérov, aby presadili  svoje tvorivé myšlienky. Nová verzia tiež rozširuje rozsah BIM workflow. Zahŕňuje renovácie a projekty rekonštrukcie. Vývoj foriem vždy išiel ruka v ruke s vývojovou konštrukciou. Od najjednoduchšieho valenia klenbou po najsofistikovanejších rebier klenby. Architekt vždy ašpiroval na kombinovanosť, trvanlivosť, užitočnosť a krásu (Vitruvius). Práve tieto zásady možno vidieť v najlepších príkladov modernej architektúry. ArchiCAD rozširuje možnosti návrhu svojich BIM nástrojov vrátane nových štruktúr, Shell, na podporu najširšieho spektra architektonických tvarov a foriem nájdených v klasickej i modernej architektúry.

 

Kúpiť

Graphisoft ArchiCAD popis

 

ArchiCAD predstavuje nový nástroj Shell, ktorý umožňuje návrhárom, aby zreálnili  svoje tvorivé myšlienky a zároveň obohacuje architektonické formy. ArchiCAD poskytuje nástroj „Úprava Planes“ za účelom vytvorenia a modifikácie prvkov v 3D okne.

Vývoj procesu navrhovania prešiel  niekoľkými revolučnými krokmi,  týkajúcich sa formy aj štruktúry samotnej. V priebehu niekoľkých posledných desaťročí, architekti postupne opustili plošné navrhovani pomocou 2D kreslenia kvoli vzrušujúcemu riestorovém navrhovaniu v 3D virtuálnych priestoroch. Nárast slobody priniesla tretiu dimenziu, ale tiež  pridáva nový stupeň obtiažnosti pre orientáciu v priestore. ArchiCAD predstavuje 3D pokyny a revolúčnu definíciu úprav 3D priestoru, čím je perspektívny pohľad prirodzený.

Okrem impozantného zoznamu nových a rafinovaných návrhových nástrojov a pracovných postupov, ArchiCAD zahŕňa aj  zlepšenie IFC rozhrania a otvorenej spolupráce workflow s inžiniermi, plnú 64-bitovú podporu pre Mac OS a zlepšenie jeho parametrických knižničných objektov.

ArchiCAD, BIM, 3D modelovanie, Graphisoft, architektúra

ArchiCAD uchováva všetky informácie o budove v jednej databáze, ktorá je de facto virtuálnou budovou, zmeny, ktoré sa vykonajú v jednom dokumente, sa automaticky prejavia aj v ostatných; pri práci s ArchiCAD-om simuluje projektant vytváranie reálnej stavby, všetky ostatné potrebné dokumenty ako výstup, program generuje automaticky; program umožňuje prechádzať modelom v reálnom čase, čo je dôležité najmä pre klientov; na modeli a 2D výkresoch sa dá pracovať súbežne, pričom existuje interaktívne prepojenie; existuje rad doplnkových programov, ktoré uľahčujú prácu s ArchiCAD-om, navyše, mnohí známi výrobcovia ponúkajú svoj sortiment bezplatne vo forme objektov pre sofware – napríklad Heluz, Prefa Brno, Nábytek Exner, OfficePro, Schiedel, Velux a ďalší.

 

Graphisoft ArchiCAD galéria

 

Prezentačné video si môžete pozrieť tu. Ak by ste mali záujem pozrieť si vizualizácie, kliknite sem.