McNeel Rhinoceros

McNeel Rhinoceros organické modelovanie. McNeel Rhinoceros - najvýhodnejší pomer cena/výkon. McNeel Rhinoceros (Rhino) je NURBS modelár.

McNeel Rhinoceros

 

McNeel Rhinoceros (Rhino) je NURBS modelár vyvinutý firmou Robert McNeel & Associates. Tento softvér sa bežne používa pre priemyselný dizajn, architektúru, námorný dizajn, šperkárstvo, automobilového dizajn, CAD / CAM, rapid prototyping, reverzné inžinierstvo, rovnako ako multimédiá a grafický design priemyslu.

 

Kúpiť

McNeel Rhinoceros popis

 

McNeel Rhinoceros sa špecializuje na free-form modelovanie – nelineárne plochy. Plug-in vyvinutý firmou McNeel – Flamingo umožňuje tvorbu kvalitných vizualizácií založených na metóde priameho sledovania lúčov svetla ray – trace. Pre pokročilé fotorelistické vizualizáce a animácie slúžia moduly  Brazil a Bongo. Na program je vyvíjaných viac ako 100 pluginov. / Maxwell Render, V-ray a mnoho ďalších/. Ďalšie pluginy pre CAM a CNC frézovanie, umožňujúce generovanie dráhy nástroja priamo v Rhine.

 

Novinky verzie McNeel Rhinoceros 7

 

Rhino 7 je najvýznamnejší upgrade v našej histórii. Pomocou našich nových nástrojov SubD môžete vytvárať organické tvary. Spustite Rhino a Grasshopper ako doplnok Revit® s Rhino.Inside.Revit. Použite robustný algoritmus QuadRemesh na vytvorenie krásnej štvorcovej siete z geometrie alebo sietí NURBS. S týmto vydaním sme sprístupnili úplne nové pracovné postupy modelovania a vylepšili mnoho stálych funkcií.

 

Pre koho je program určený a čo dokáže

 

Vyžadujete dokonale hladké plochy organických tvarov? Na tisícinu presné modely pre obrábanie strojárskych foriem? Potrebujete špičkovú vizualizáciu? Potom by Vám McNeel Rhinoceros nemalo uniknúť. Jadro programu, už plne podporuje OpenGL, ale čo viac, dáva úplne nové možnosti v deformáciu objektov, predovšetkým Spojených plôch (polysurfaces) a telies. Vďaka UDT, teda Universal Deformal Technology, môžete prakticky ľubovoľne deformovať “plné” telesá bez toho, aby pri ľubovoľne “brutálnej :-)” deformácii došlo k porušeniu vodotesnosti modelu. Takže možno zdeformovaný objekt nechať vyrobiť frézkou bez obáv z toho, že by mohli nastať komplikácie s neuzavretým objektom.

 

Plochy, plochy, plochy…

 

Ono sa to nielen ľahko povie, ale v McNeel Rhinoceros sa to aj ľahko urobí. Program posúva konštrukčné možnosti zasa o krok ďalej, pričom základ zostáva rovnaký už roky – krivky. Bez nich sa nepohnete ani o pixel, ale to iste viete sami, NURBS sú skrátka niečo iné ako polygóny. Prejdime ale skôr k efektívnym funkciám umožňujúcim tvorbu, respektíve úpravu modelov. Hovorili sme o vylepšení množstva funkcií z predchádzajúcich verzií. K tým patrí napríklad funkcia twist (skrútiť) alebo bend (ohnúť). Predtým bolo možné krútiť a ohýbať len krivky alebo plochy. Teraz ale možno tieto kúsky vykonávať so všetkými objektmi, od pár spojených plôch po celú karosériu auta.

 

McNeel Rhinoceros UDT. Skrútiť celé auto? S technológiou UDT to nie je žiadny problém.

 

Môžete sa len tak “vyblbnúť” a, alebo upraviť časť, ktorá vám pripadá príliš rovná alebo zahnutá. Nie sú to jediné dve funkcie, ktorým bola pridaná podpora úprav spojených plôch; najviac nás totiž zaujala ďalšia, nova, funkcia – cage (klietka). Jednoducho si vytvoríte akúsi klietku okolo daného objektu, upresníte počet kontrolných bodov v jednotlivých osiach a ich následným pohybovaním sa v reálnom čase upravuje model. Keď napríklad máte fľašu, ktorá sa má vyrábať sériovo, ale chcete sa pozrieť ako by vyzerala o niečo širšie, obaľte ju do klietky, pohnite pár bodmi a ihneď vidíte výsledok. Tým odpadá značne zdĺhavé premodelovanie. Samozrejme, že stále platí “vodotesná” kvalita UDT, takže model upravených klietok môžete do obrábacieho stroja odoslať úplne bez obáv.

 

McNeel Rhinoceros galéria

« z 2 »

 

Podobné články

Maxon Cinema 4D – modelovanie, vizualizácia, animácia

Práve pre vás je MAXON CINEMA 4D, ktorého intuitívne prostredie sa naučíte ovládať za krátky čas. Navyše si môžete vybrať z množstva modulov a vytvoriť si program šitý na mieru vašej profesii. Či ste architekt, dizajnér, pracujete v oblasti TV produkcie, multimédií CINEMA 4D je tou správnou voľbou.

viac o programe Maxon Cinema 4D