Zortrax Inventure 3D tlačiareň

ZORTRAX INVENTURE

zortrax inventureZortrax Inventure – Je to dvojnásobok. Spoločne so Zortrax Inventure sme spustili originálny systém tlače dvoch materiálov naraz, s dvomi samostatnými tryskami. Materiály sa automaticky menia – medzi Z-PETG alebo Z-PLA a Z-SUPPORT. Zortrax Inventure je vybavený rýchlou a jednoduchou obsluhou a rozpustným podporným systémom. DSS je stanica na prietok kvapaliny, ktorá rozpúšťa podporu. 3D tlač tak môžete nechať vo vode niekoľko hodín a nájsť ju bez zvyškov. Tento proces je úplne hands-free a zároveň šetrí čas.

Kúpiť

Všetko naraz

Tlač zložitých objektov a pohyblivých mechanizmov s tesnou toleranciou nebolo nikdy jednoduchšie. Bez ohľadu na to, či je pohyblivá časť umiestnená vo vnútri modelu alebo mimo neho. Vstavané enkódery a automatické zmeny materiálov to zaistia.

   
Tlačový objem 130mm (šírka X) x 130mm (hĺbka Y) x 130mm (výška Z)
Presnosť 90-400 microns
Hrúbka vrstvy Min. 400 mikrónov, optimálna 800 mikrónov
Počet tlačových hláv 2
Tryska (priemer) 0,3 mm
Maximálna teplota trysky 380 °C
Prevádzková teplota 15 – 35 °C
Vyhrievanie tlačovej podložky Áno – max 110 °C
Vyhrievanie vnútorného priestoru Áno – max 90 °C
Materiál 1,75mm – PLA, ABS, nylon, Laywood, Laybrick
Vonkajšie rozmery 175mm x 250mm x 530mm
Hmotnosť 20 kg
Vstupy USB kábel, SD karta
Napájanie 110/240V ~ 2 A 50/60 Hz
Max. príkon 160 W
Rýchlosť tlače – mm/minútu
Display Nie
Vnútorné osvetlenie Nie
Softvér Z-suite
Podporovaný OS Windows XP, Vista, 7 , 8, 10, Mac OS X
Konštrukcia – úprava

ZORTRAX INVENTURE je šikovná cenovo dostupná 3D tlačiareň, prinášajúca najvyššiu spoľahlivosť a najlepšiu profesionálnu kvalitu 3D tlače pre široké publikum. Vďaka uzavretej vyhrievanej komore, tlači zložité kúsky s bezchybnými výsledkami a bez trhlín, či deformácii. Konzistentná pracovná teplota a ZORTAX zákazkový softvér zaručia rozmerovú presnosť a opakovateľnosť.

Zortrax Inventúre je vybavený rýchlym a ľahko použiteľným systémom odstraňovania podpory založenom na ultrazvukovej stanici a nosnom materiáli, ktorý sa rozpúšťa v kvapaline na báze vody. S rozpustným Support System (DSS), môžete tlačiť zložité kúsky s komplexnými pohyblivými mechanizmami v jednej tlači. Stačí umiestniť Váš tlačený objekt do tekutiny na niekoľko hodín, a pozerať sa ako podpora úplne zmizne, takže dostanete hladký tvar tlače bez akýchkoľvek nežiaducich pozostatkov.

Konštrukcia, dizajn, spracovanie:

3D tlačiareň ZORTRAX INVENTURE je celokovovej konštrukcie s uzavretou vyhrievanou komorou a s vonkajšími rozmermi 17 x 25 x 53 cm a celkovej hmotnosti 20 kg.  Jednotlivé časti stroja sú vyrobené ako masívne bloky, všetky súčiastky sú presne opracované na CNC strojoch. Použité materiály zaručujú odolnosť, stabilitu a dlhú životnosť tohto stroja. Vyhrievaná komora, kvalitná konštrukcia a presné spracovanie komponentov robia zo ZORTRAX INVENTURE výnimočnú 3d tlačiareň s bohatým využitím pre profesionálnu a domácu tlač.

Samotná tlač a ovládanie:

3d tlačiareň ponúka kvalitný a odolný materiál, vyhrievanú komoru, strunu hrúbky 1,75 mm, PLA, ABS, nylon, Laywood, Laybrick. Tlač stroja je o sile vrstvy min. 400 mikrónov, optimálna 800 mikrónov. Vďaka vyhrievanej uzavretej komore Vám 3d tlačiareň umožní tlačiť zložité kúsky s bezchybnými výsledkami bez trhlín, či deformácii. Zaručuje rozmerovú presnosť a opakovateľnosť.

V priebehu tlačenia môžete ovládať rýchlosť tlače. Stroj pracuje tak, že pohyb osi Z je vedený dvojitým istením na lineárnom guličkovom ložisku, čím sa dosiahne presné a spoľahlivé polohovanie.

Smart zabudovaný v oznamovacom systéme chráni tlač pred chybami a umožňuje návrh starostlivo kontrolovať a sledovať v procese tlače. 3d tlačiareň tiež umožňuje automaticky uzamknúť tlač, čo zabraní výpadku tlače.

Takto zhotovené modely je možné ďalej opracovávať (brúsiť, vŕtať) a povrchovo upravovať (tmeliť, farbiť a pod.). Pre ovládanie je softvér súčasťou 3d tlačiarne alebo voľne dostupný k stiahnutiu. Pripojenie 3d tlačiarne je možné prostredníctvom USB kábla typu AB.

Výhody:

šikovná konštrukcia a jednoduchý dizajn
uzavretá vyhrievaná komora
nízka hmotnosť
veľkosť plochy tlače
vysoké rozlíšenie tlače
jednoduchá manipulácia
široké využitie pre profesionálnu a domácu tlač
zaručená dlhovekosť stroja a kvalita tlače
voľná dostupnosť softvéru
bezkonkurenčná cena

Viac informácií nájdete na našich špecializovaných stránkach.