Maxon Cinema 4D galéria

« z 3 »

 
 

Maxon Cinema 4D Studio – všetko čo potrebujete pre High-end 3D

Je to najlepšie čo vie firma Maxon ponúknuť profesionálnym 3D umelcom. Ak chcete vytvárať pokročilú 3D grafiku, ale zároveň vyžadujete aj jednoduché a intuitívne ovládanie , tu je správna voľba práve pre vás.

Všetko v jednom balíku

Tento balík obsahuje všetko, čo nájdete v balíkoch Maxon Cinema 4D Prime, Visualize, Broadcast, a ešte oveľa viac. Ako pridanú hodnotu tu nájdete aj pokročilé nástroje pre animáciu postáv a charakterov, modul vlasy, fyzikálny engine a neobmedzené možnosti sieťového renderingu. S Maxon Cinema 4D Studio zvládnete každý projekt nezávisle od jeho náročnosti.

Animácia postáv a charakterov

Maxon Cinema 4D Studio obsahuje funkcie na animáciu postáv a charakterov, ktoré umožňujú vytvárať kosti a kĺby a pokročilú animáciu. Tvorba vlasov, chlpov alebo srsti je jednoduchá s praktickými funkciami, ktoré vám umožnia simulovať rast, účes, štýl a animácie. Fyzikálny engine, ktorý je vo verzii 12 výrazne vylepšený, dokáže vytvárať komplexné kolízie a interakcie medzi objektami, či ich bude pár alebo tisíce súčasne.

Sieťové renderovanie

Sieťové distribuované renderovanie je silná funkcia, ktorá vám umožní využiť výpočtový výkon viacerých počítačov na rýchly výpočet scény. Ak máte k dispozícii dostatočný počet počítačov v sieti, dokážete vyrátať aj zložité vizualizácie v priebehu niekoľkých sekúnd.

Intuitívne ovládanie

Aj napriek pokročilým funkciám nestráca Maxon Cinema 4D Studio intuitívne ovládanie, ktorým je program povestný. Tvorba pokročilých prvkov, ako sú napr. vlasy alebo chlpy je prekvapivo jednoduchá, program urobí väčšinu ťažkej práce za vás. Vlasy na vašej postave napríklad samé vejú, keď sa táto pohybuje, bez nutnosti komplikovaných nastavení.

Maxon Cinema 4D Studio vám umožní popustiť naplno uzdu vašej fantázií.

Cena Maxon Cinema 4D Studio nájdete na stránke e-shopu.

 
 

Maxon Cinema 4D Visualize – profesionálne riešenie pre architektov, stavebných inžinierov a dizajnérov

Či už potrebujete vizualizáciu mobilného telefónu, budovy, auta, alebo čohokoľvek iného, Maxon Cinema 4D Visualize vám ponúkne všetko potrebné pre tvorbu profesionálnych vizualizácií a animácií, jednoducho a s vysokou mierou realistickosti.

Modelujte, vizualizujte, renderujte, animujte

Je to na vás či použijete Maxon Cinemu 4D Visualize len na výslednú vizualizáciu, alebo budete priamo v nej modelovať celý projekt. V balíku sú zahrnuté všetky funkcie Maxon Cinema 4D Prime, ktoré vám dávajú komplexné funkcie pre modelovanie a textúrovanie, vizualizovanie a ďalšie. Balík obsahuje na rozdiel od balíka Prime pokročilé možnosti nastavenie renderingu (ako napríklad Globálna iluminácia GI, fyzikálny výpočet výstupov, alebo štylizovaný výstup, rozsiahle knižnice objektov a textúr, svetelné scény a veľa ďalších.

Úzka spolupráca s ďalšími programami

Maxon Cinema 4D Visualize má široké možnosti importu modelov z iných 2D a 3D programov. Prepracovaný systém výmeny dát z aplikácií ako ArchiCAD, Allplan, VectorWorks využijete pri tvorbe projektu v týchto programoch a následnej vizulizácií v Maxon Cinema 4D Visualize. Z 2D programov dokáže importovať formáty .psd, .jpg, DWG, IGES, VRML, OBJ a ďalšie.

Vizualizujte a získajte výhodu nad konkurenciou

Maxon Cinema 4D Visualize vám ponúka možnosť ako vaše projekty pozdvihnúť nad konkurenciu. Dobrá prezentácia je často kľúčom k úspechu. Maxon Cinema 4D Vizualise vám umožní vytvárať moderné multimediálne prezentácie. Jednou z foriem sú aj prechody miestnosťami, kedy sa viete prechádzať vašim projektom v 3D, ako keby ste sa pohybovali v 3D počítačovej hre z pohľadu človeka. V Maxon Cinema 4D Visualize dokážete jednoducho vytvoriť dychberúce animácie, kde autá jazdia ulicami, vtáky lietajú po oblohe, dvere sa otvárajú, vo fontánach tečie voda, svetlá sa zhasínajú, počasie sa mení, a kamera sa pohybuje priestorom, ako v skutočnom svete. Maxon Cinema 4D Visualize dokáže veci za hranicami vašej fantázie.

Cena Maxon Cinema 4D Visualize nájdete na stránke e-shopu.

 
 

Maxon Cinema 4D Broadcast – velikán v oblasti 3D motion grafiky

Maxon Cinema 4D Broadcast má všetko, čo potrebujete pre tvorbu dynamickej televíznej grafiky rýchlo a jednoducho. Ak ste televízny grafik pracujúci s 3D motion grafikou, tento balík je tá správna voľba pre vás. Explozívna 3D grafika, dynamická kamera, animácie lahodiace oku diváka, alebo prezentácie s odleskmi – toto všetko dokážete vytvoriť s týmto balíkom.

Maxon Cinema 4D Broadcast obsahuje všetky vlastnosti balíka Maxon Cinema 4D Prime plus veľa ďalších špecifických funkcií a doplnkov pre tvorbu motion grafiky, vrátane funkcií pre tvorbu klonov, vyspelé renderovacie možnosti ako Globálnu ilumináciu GI a high-end knižnicu plnú profesionálnych 3D modelov, kamier, svetelných scén, video klipov a ďalších.

Familiárne prostredie

Ak ste už pracovali v programoch na 2D motion grafiku, máte v Maxon Cinema 4D Broadcast výhodu. Program obsahuje pre vás známe funkcie ako časovú os a kľúčové snímky, ktoré tu fungujú tak, ako ste zvyknutý. To znižuje čas potrebný na naučenie sa softvéru a umožní vám to pracovať efektívnejšie.

Úzka spolupráca s ďalšími programami

Export projektov zo Maxon Cinema 4D Broadcast do vášho obľúbeného kompozičného programu je jednoduchý vďaka mocným exportným funkciám, ktoré umožňujú viacvsrtvový export priamo do populárnych kompozičných programov, akými sú After Effects, Motion, Final Cut Pro, Combustion a ďalšie. Veľké množstvo nastavení vám dáva totálnu kontrolu nad obrázkami a animáciami, ktoré exportujete. Môžete mazať napr. obrazové masky, nastavenia materiálov na separátnych vrstvách a taktiež aj informáciu o Z-hĺbke.

Maxon Cinema 4D BodyPaint – tvorba textúr

S takýmto množstvom funkcií a pridaným obsahom za výhodnú cenu, je jednoduché mať vo svojom softvérovom portfóliu Maxon Cinema 4D Broadcast ako primárny nástroj pri tvorbe 3D motion grafiky.

Cena Maxon Cinema 4D Broadcast nájdete na stránke e-shopu.

 
 

Maxon BodyPaint 3D – tvorba textúr

3D Maxon je BodyPaint je dokonalým nástrojom pre vytváranie high-end textúry a jedinečné sochy. Zbohom UV švy, nepresné textúrovanie a neustále prepínanie do svojho 2D editor obrázkov zadnej sem a tam. Pozdravuj bezproblémové textúrovanie, ktoré vám umožnia rýchlo maľovať veľmi detailné textúry priamo na vaše 3D objekty. 3D BodyPaint tiež ponúka komplexnú sadu tesať nástroje, ktoré umožňujú vypnúť jednoduchý objekt do podrobného umeleckého diela.

Keď príde na tvarovacie nástroje, BodyPaint 3D je balená s obrovskou škálou populárnych nástrojov pre editáciu obrazu. Kefy, nástroje pre výber, filtre, gumy a mnoho ďalšieho. BodyPaint 3D môže dokonca využiť Photoshop .abr kefy. Plná podpora pre tablety zaručuje, že maľovanie s perom sa cíti rovnako prirodzené ako to robí v populárnych 2D obrazových editorov. A samozrejme BodyPaint 3D si poradiť s obrazových súborov s veľkosťou až 16k a s 16-bit a 32-bitovou farebnou hĺbkou.

V porovnaní s 2D obrazu, snáď najviac vzrušujúce funkcie BodyPaint 3D ponúka, je projekcia maľovanie. Tento výkonný režim eliminuje potrebu tráviť hodiny vytváranie dokonalé UV mapy. Vy proste maľovať, čo by ste chceli vidieť na 3D modeli, použije projekcia a potom BodyPaint 3D rýchlo upraviť obraz tak, že sa zmestí vaše UVS dokonale – dokonca aj keď existujú rôzne UV veľkosti a zdá.

BodyPaint 3D bol vytvorený pre všetky 3D umelcov a zahŕňa bezplatné zásuvné moduly pre pripojenie k 3ds Max, Maya a Softimage. Všetky ostatné aplikácie môžu vymieňať súbory s 3D BodyPaint pomocou jedného z mnohých dostupných formátoch (napr. OBJ, FBX alebo COLLADA).

Cena Maxon BodyPaint 3D nájdete na stránke e-shopu.

 
 

Maxon Cinema 4D Prime – profesionálne 3D začína tu a teraz

Maxon Cinema 4D je známy svojou jednoduchosťou ovládania, rýchlosťou a profesionálnymi výsledkami. Balík Maxon Cinema 4D Prime je ideálna možnosť pre všetkých dizajnérov, hľadajúcich nástroj pre vstup do sveta 3D.

Užívateľské rozhranie

Užívateľské rozhranie Maxon Cinema 4D Prime je navrhnuté tak, aby vám urobilo vstup do sveta 3D čo najjednoduchší a najvýkonnejší. Užívateľské rozhranie je navrhnuté s dôrazom na jednoduchosť ovládania a rýchle zvládnutie práce v ňom. Dokážete vytvoriť profesionálne 3D vizualizácie už po niekoľkých hodinách štúdia programu. V balíku nájdete taktiež profesionálne výukové videá, ktoré vám pomôžu pochopiť princíp práce v programe.

Prepojenie 2D a 3D sveta v Maxon Cinema 4D

Maxon Cinema 4D Prime vám umožní zdokonaliť aj vaše výstupy z 2D grafických programov, akými sú napríklad programy firmy Adobe či Corel. Tým získate netušené možnosti kreativity. V Cineme 4D Prime dokážete jednoducho importovať 2D grafiku z programov ako Illustrator a iných a následne z nej vytvárať efektné 3D prezentácie. Takisto budete môcť kombinovať 3D objekty a video súbory. Maxon Cinema 4D Prime bez problémov importuje súbory ako sú QuickTime, Jpeg, After Effects, Photoshop a veľa ďalších.

Univerzálne využitie v akejkoľvek oblasti

Maxon Cinema 4D Prime obsahuje výkonné funkcie a nástroje, ktorými dokážete vytvoriť grafické a filmové výstupy pre každú oblasť. Či vytvárate 3D logotyp, ilustráciu, budovu, interiér, vesmírnu loď – čokoľvek čo si dokážete predstaviť viete vytvoriť v Maxon Cinema 4D Prime.

Možnosti upgradu na vyššiu verziu balíka Maxon Cinema 4D

Keď vám Prime prestane stačiť a budete chcieť ďalšie výkonné nástroje pre komplikovanejšie modely a animácie, máte možnosť kedykoľvek upgradovať na vyššiu verziu balíka. Prime vám umožní za nízke náklady vstúpiť so sveta 3D a stále vám necháva možnosť ísť ďalej a ďalej s tým ako sa budú vyvíjať vaš schopnosti a zväčšovať zákazky, ktoré nimi získate.

Cena Maxon Prime nájdete na stránke e-shopu.