Adobe trvalé licencie pre školy

Adobe trvalé licencie pre školy – TLP

Adobe trvalé licencie pre školy bez zmluvy Adobe CLP, ktorá používa softvér Adobe zriedkavo alebo v malom množstve (jednorázový nákup je do 4999 bodov). Aj pre neziskové organizácie.

Adobe trvalé licencie pre školy – CLP

Licencia CLP pre školy s aktívnou zmluvou Adobe CLP (získané individuálne alebo ako člen združenia vysokých škôl EUNIS), alebo pre školy bez zmluvy s nákupom viac licencií (nad 5000 bodov).

Adobe trvalé licencie pre školy – pre koho sú určené

Licencie môžu nakupovať štátne a aj súkromné školy s minimálnym dvojročným denným štúdioum s platnou registráciou na ministerstve školstva. Taktiež tieto licencie môžu nakupovať neziskové organizácie na základe doloženého štatútu organizácie.

Adobe trvalé licencie pre školy z EUNIS

EUNIS je nezávyslé záujmové združenie právnických osôb. Nachádzajú sa tu vysoké školy, strdné školy, akadémie vied a spoločnosti činné v informačných systémoch.
Prehľad zvýhodnených licencií ADOBE pre členov EUNIS.cz a EUNIS.sk z univerzít a schválených vzdelávacích alebo výskumných inštitúcií. Licenčná úroveň: CLP3 pre trvalé licecnie.

Spôsob určenia cenovej hladiny EDU verzií

EDU licencie sú dodávané v rámci dvoch licenčných programov (TLP a CLP). Licenčný program TLP skôr na jednorazové nákupy menšieho počtu licencií, CLP (Cumulative Licensing Program) potom pre dlhodobejšie nákupy. Všetko je riadené bodovým systémom, kde každý produkt Adobe má bodové ohodnotenie. Čím drahší produkt, tým býva jeho bodové ohodnotenie vyššie.

Prehľad bodového hodnotenia EDU produktov Adobe

Celkový počet bodov zistíte jednoduchým vynásobením počtu objednávaných licencií daných produktov a ich bodového ohodnotenia. A celkový počet bodov nám určí danú cenovú hladinu.

Produkt- školská licencia Body za jednu licenciu
Adobe Acrobat Professional 160
Adobe Captivate 350
Adobe ColdFusion Enterprise 5.610
Adobe ColdFusion Standard 990
Adobe Flash Builder 300
Adobe FrameMaker 400
Adobe Freehand 100
Adobe Photoshop Elements 70
Adobe Photoshop Lightroom 80
Adobe Premiere Elements 70
Adobe Photoshop & Premiere Pro 120
Adobe Technical Communication Suite 700
Presenter 200
Presenter Video Express 100
RoboHelp Office 500
Adobe Media Server Standard / Professional / Extended 795 / 3600 / 36000

 

Licenčná a cenová hladina súčet bodov na objednávke
TLP Level 1+ 1 – 4.999 bodov
CLP Level 1 5.000 – 49.999 bodov
CLP Level 2 50.000 – 99.999 bodov
CLP Level 3 Viac ako 100.000 bodov

PRÍKLAD: Škola chce objednať 6 školských licencií software Adobe Acrobat Professional a 12 školských licencií software Adobe Premiere Elements

Názov produktu

Body

Počet

Bodov celkom

Adobe Acrobat Professional     160     6         960
Adobe Captivate     350     12         4200
Bodov za objednávku celkom         5160

Výsledný počet bodov je teda 5.160 a vo vyššie uvedenej tabuľke tomu zodpovedá licenčná hladina CLP Level 1.

Rozdiel medzi TLP a CLP

Ako už bolo povedané skôr, TLP licencie sú určené skôr na jednorazové nákupy. Pri podaní novej objednávky do 4.999 bodov sa nijako neprihliada na minulý nákup, takže napríklad v prípade potreby dokúpenia jednej Adobe licencie nejakého produktu bude jeho cena v „najhoršej“ cenovej úrovni TLP Level 1+. Z hľadiska cien a ďalších benefitov sú podstatne výhodnejšie licencie v rámci CLP. Vstup do CLP je podmienený uskutočnením jednorazovej objednávky za viac ako 5.000 bodov. Týmto získate kontrakt, z ktorého plynú zaujímavé benefity:

  • možnosť  nasledujúcich 24 mesiacov nakupovať akékoľvek ďalšie EDU Adobe licencie produktov Adobe za CLP ceny a to bez ohľadu na objednávaný počet
  • kumulácia bodov za ďalšie nákupy, takže môžete „preskočiť“ do lepšej cenovej hladiny CLP
  • využitie nákupu za CLP ceny ďalšími organizačnými zložkami školy
  • u vybraných produktov môžete využiť ponuku tzv Concurrent licencií (súbežných licencií)
  • predĺženie kontraktu, ak v priebehu nasledujúcich 24 mesiacov nakúpite Vy alebo ďalšie organizačné zložky Vašej inštitúcie (napr. sesterské fakulty VŠ) licencie.

Concurrent EDU Adobe licencie vrámci CLP

V rámci CLP môžu školy nakupovať u vybraných produktov verzie s označením CONC (Concurrent / súbežné licencie). Štandardné EDU licenciu je možné nainštalovať a používať len na takom množstve počítačov, koľko je zakúpených licencií. Ale u licencií EDU CONC umožňuje Adobe inštalovať na ľubovoľný počet školských počítačov za predpokladu, že škola organizačne alebo technicky zabezpečí, aby v daný okamih nebol softvér používaný na viacerých počítačoch, než koľko bolo zakúpených licencií.

Z toho vyplýva, že verzia EDU CONC sú vhodné najmä pre školy, kde výučba prebieha v viacerých učebniach. Škole potom stačí kúpiť napríklad 15 licencií verzie EDU CONC s tým, že ich nainštaluje na počítače vo všetkých učebniach a potom organizačne alebo technicky zabezpečí, aby licencie nemohli byť v jeden okamih používané na viac ako 15 počítačoch naraz.

Adobe licencie pre školy

Cena produktu

Cena produktu závisí od počtu licencií a dĺžky prenájmu

Viac informácií o tomto produkte sa dozviete priamo na stránka výrobcu Adobe.

PRE ĎALŠIE INFORMÁCIE o Adobe licencie pre školy NÁS NEVÁHAJTE KONTAKTOVAŤ