Corel Draw X4 a tvorba výplní - Academy X

Corel DRAW X4 ako súčasť sady CorelDRAW Graphics Suite je veľmi dobrý grafický súbor programov, ktorý zahŕňa všetky funkcie a možnosti, ktoré sú potrebné pre profesionálnu tvorbu a editáciu obrazu, rovnako ako DTP.

Jadrom súboru je CorelDRAW X4, ktorý slúži na editáciu vektorovej grafiky spolu s PHOTO-PAINTCorel Draw X4 X4. PHOTO-PAINT X4 je určený na úpravy rastrovej grafiky. Softvérový balík obsahuje tiež Corel PowerTRACE X4  čo je nástroj pre prevod rastrových obrázkov na vektorové tvary, a Corel CAPTURE X4  určený na účely snímania obrazovky.

Najnovšia verzia ponúka viac než 50 nových funkcií v porovnaní s X3, napríklad živé formátovanie textu, identifikáciu fontu, nezávislé stránkové vrstvy, interaktívne tabuľky a mnoho ďalších.

Nové funkcie vo verzii X4:

 • Živé formátovanie textu – CorelDRAW Graphics Suite X4 prináša možnosť prezrieť možnosti formátovania textu. Používa pred ich použitím v dokumente. Užívateľ šetrí čas pri výbere písma, ich veľkosti či  zarovnania.
 • Identifikácia Font – CorelDRAW Graphics Suite X4  sa integruje s WhatTheFont ™ cez online službu – identifikácia fontu serverom MyFonts.com, takže identifikácia písma použitého v rôznych grafických dokumentov  je rýchla a jednoduchá.
 • Nezávislé stránkové vrstvy – pokročilá kontrola nad vrstvách a ich úprava samostatne pre každú stranu dokumentu.
 • Interaktívne tabuľky – nový, interaktívny nástroj Tabuľka sady CorelDRAW Graphics Suite X4 umožňuje vytváranie a import tabuliek poskytnúť účinnú rozloženie textu a grafiky.
 • Integrácia s CorelDRAW ConceptShare – ConceptShare je prostredie založené web, ktorý umožňuje užívateľom zdieľať ich návrhy a nápady s partnermi alebo klientmi v reálnom čase priamo z pracovnej plochy používateľa.
 • Podpora nových formátov súborov – CorelDRAW Graphics Suite X4: Microsoft Office Publisher, Word 2007, Illustrator CS3, Photoshop CS3, PDF 1.7 (Acrobat 8), DXF a DWG, rovnako ako Corel Painter X.
 • Profesionálne šablóny – CorelDRAW Graphics Suite X4 ponúka 80 profesionálne pripravených šablón, ktoré môžu byť editované. 
 • Špecializované fonty – rozšírená kolekcia nových písmen.
 • Nová uvítacia obrazovka – rýchly prístup k naposledy použitým dokumentom, šablónam a video tutoriálom.
 • Podpora pre RAW súbory – užívateľ môže importovať súbory RAW priamo z digitálneho fotoaparátu (asi 300 podporovaných  modelov, náhľad v reálnom čase, rýchle nastavenie farby, nastavenie kvality obrazu – od Corel PHOTO-PAINT X4 a CorelDRAW X4).
 • Vyrovnanie: rýchle a jednoduché rovnanie obrázkov v PHOTO-PAINT, najmä tých, ktoré boli naskenované alebo vyfotografované pod určitým uhlom (s náhľadom v reálnom čase), s možnosťou automaticky orezávať snímky.

Corel Draw X4

Vyskúšajte si ako sa robia výplne v programe Corel Draw X4.

Tu je video-návod ako na to s pomocou programu Corel Draw X4. Jednoducho a intuitívne to zvládne každý.

Video je možné si zväčšiť pomocou dvojitého kliknutia

PRE ŠKOLY PONÚKAME ŠPECIÁLNE CENY PRODUKTOV

V prípade že ste na našich stránkach nenašli softvérové alebo hardvérové riešenie o ktoré máte záujem, neváhajte nás kontaktovať. Pevne veríme, že naši špecialisti v oblasti 2D a 3D gafiky, sú schopný zaistiť riešenie Vašich požiadaviek.