Cinema 4D a licencia

Cinema 4D sa pri komerčnej verzií vyberá z modulov, ktoré Maxon ponúka. Od najvyššieho CINEMA 4D Studio, CINEMA 4D Visualize, CINEMA 4D Broadcast a CINEMA 4D Prime. Maxon ďalej ponúka doplnky ako MAXON CINEWARE, BodyPaint 3D a MAXON License Server. K licencii je možné doplniť aj MAXON Service Agreement – 12 mesiacov, alebo 24 mesiacov (MSA). Samostatná licencia, ktorá má vlastnú cenu Cinema 4D a k nej je možné pripočítať cenu MSA. Licencia je časovo neobmedzená a môžete na nej pracovať pri aktuálnej hardwarovej konfigurácii a operačnom systéme, s ktorým je kompatibilná. Druhá časť ceny je MSA – platí sa ročne, alebo dvojročne. Je však dobrovoľná.

Časovo obmedzenú licenciu Cinema 4D je možné zakúpiť na 3 mesiace, alebo 6 mesicaov. MAXON produkty si môžete pozrieť na stránke výrobcu. MSA pre Cinema 4D je neoddeliteľnou položkou pre tých, ktorí chcú mať stále aktuálnu Cinema 4D. Taktiež je vhodné, aby ste si podporu pravidelne predlžovali. Novinka, ktorá vychádza každým rokom bude potrebná hlavne v ateliéroch, kde je Cinema 4D využívaný každodenne. Je označovaná ako R19, R20, R…

 
 

Upgrade Cinema 4D

Kedy je potrebné kúpiť Cinema 4D upgrade? V tom prípade, ak máte záujem o novú verziu a Vaša podpora (MSA) bola prerušená, alebo nebola zakúpena. Potom je potrebné urobiť objednávku na upgrade. K upgradu si môžete zvoliť doplnenie o MSA.

Ďalšou možnosťou je upgradovať z predchádzajúcej verzie, štandardne tri verzie dozadu. Nie je potrebné vlastniť MSA, ale je tu možnosť ju výhodne kúpiť. Pri kúpe upgradu z predchádzajúcej verzie platí, čím staršia verzia, tým drahší upgrade.

Výhodou Cinema 4D sú už spomínané moduly. CINEMA 4D Studio, CINEMA 4D Visualize, CINEMA 4D Broadcast a CINEMA 4D Prime. Aj medzi nimi je možné urobiť upgrade a teda prejsť na vyššiu verziu. Cena sa odvýja od doplatenia rozdielu medzi modulmi.

Poslednou možnosťou je upgrade vo forme prechodu z konkurenčného produktu na Cinema 4D. Ak používate produkty Autodesk, SketchUp, Rhino a ďalšie, je možné si kúpiť licenciu so zľavou.